اهمیت محصولات

اهمیت کیت تشخیص آنتی بیوتیک:

امروزه استفاده از آنتی بیوتیک ها در صنعت دامپروی جهت درمان و افزایش تولید امری اجتناب ناپذیر است. عدم رعایت مدت زمان دفع  دارو، باعث ورود آنتی بیوتیک ها درشیر و محصولات با منشا دامی می شود که باعث عوارضی مانند ایجاد مقاومت باکتریها در دستگاه گوارش انسان، ازدیاد حساسیت، تغییر میزان فلور میکروبی دستگاه گوارش، ایجاد واکنش های سمی و تحریکی، اختلال متابولیسمی، مسمومیت،تداخل دارو و.... می شود.  آنتي بيوتيك ها علاوه بر خطراتی که بر سلامت افراد دارند، موجب از بين رفتن میکروبیوت هاي مفيد شير می شود عموما این میکروبیوت ها در توليد پنير و ماست و سایر فرآورده های تخمیری موثر مي باشند. از اینرو وجود آنتي بيوتيك ها در شير علاوه بر ايجاد مشكل براي سلامتي، موجب كاهش كيفيت و کمیت محصولات توليدي مي گردند. در کنار کیفیت و حساسیت کیت تشخیصی، سرعت تشخیص نیز در آزمون های تشخیص بقایایی آنتی بیوتیکی بسیار حائز اهمیت است

انجام آزمايش های بازدارنده باكتريايي  و در حال حاضر آزمايش های سريع تر چون الايزا و راديوايمونواسي زمان بر بوده، در نتيجه تعيين وضعيت خريد شير از دامدار به بعد از انجام فرآيند آزمايش شير موكول مي شود. در کیت های  تشخیص سريع از گیرنده های اختصاصي نشاندار با نانوذرات طلای تقویت شده، براي تشخيص باقيمانده آنتي بيوتيكها در شير خام و پاستوریزه استفاده مي شود. انجام اين آزمايش ها توسط كيت هاي موجود، اندازه گيري مقادير كم 4 ppb  (4ng/ml) آنتي بيوتيك در شير به مدت 6 دقيقه و بدون نياز به مهارت و یا دستگاه خاص امكان پذير است.

اهمیت کیت تشخیص آفلا توکسین:

آفلا توکسین ها آلاینده های بالقوه سمی و سرطان زا می باشند. کپک ها هنگام رشد بر روی مواد غذایی این سموم را برجا می گذارند که دام پس از دریافت سموم از طریق  غذا و علوفه آلوده آن را وارد شیر می کند. براساس قوانین غذا و داروی آمریکا و اروپا حد مجاز آفلا توکسین در محصولات لبنی 0.05ppb , 0.5ppb می باشد که رعایت این اصل از فاکتور های ضروری برای صادرات مواد لبنی می باشد. کیت های شرکت کیمیا سنج الزامات هر دو قوانین را برآورده می کند. این کیت ها به دو فرمت کمی و نیمه کمی ارائه می گردد. اگر در خصوص سفارش کیت آفلا توکسین دچار سردرگمی شده اید و تجربه کافی در این زمینه ندارید نگران نباشید کارشناسان ما به شما مشاوره ی لازم خواهند داد.